Ana Sayfa | Yeni Üyelik | Üyelik Girişi İçin Tıklayınız.
ANA SAYFA YAZILIM - SOFTWARE GÜNCEL FREKANSLAR GÜNCEL KEYLER PERAKENDE SATIŞ İLETİŞİM
Yazılım&Software Ara
 
 
YAZILIM & SOFTWARE
 
 
ÜRÜN KATEGORİLERİ ve SATIŞ
 
 
HAFTANIN ANKETİ
 
 
ABONE KARTLARI
 
 
 

Next YE 17500 Serileri X BOX Kullanım Kılavuzu
 
Next YE-17500 Serisi XBOX Kullanım Klavuzu

Genel Bilgilendirme

Sat Hood Sistemi Çanak anten, LNB ve XBOX Data Uydu Alıcısı’ndan oluşan bağımsız bir uydu sistemidir. Normal uydu sisteminden farkı çanağın yönlendiği uydudaki TV veya Radyo yayınlarının izlenmesine/dinlenmesi yerine, mevcut uydu sistemine bağlanarak yayınlarını izlediğiniz mevcut uydulardaki kanal listenizde görülmesine rağmen izlenemeyen bazı kanalların TEST amaçlı izlenmesine olanak sağlanmasıdır.

Sat Hood Sistemi hangi uydu alıcıları ile çalışır?

XBOX Özel bir donanım gerektirmeden tüm uydu alıcılarında (yazılımla desteklenen) yazılım yüklenmesinde kullanılan RS232 girişinden haberleşerek çalışır.

Ayrıntılar

Nasıl ki herhangi bir uydu alıcısının bir modelinde Ethernet girişi, kart veya modül girişi olması uydu alıcısının şifreli yayınları açmasına direkt imkan vermeyip sadece donanım desteği sağlıyorsa bu sistemde de uydu alıcısı sadece aracılık yapar ve XBOX kutusunu destekler. Sat Hood sisteminin sağladığı ilaveten izlenen yayınlarla ilgili olarak uydu alıcısı sadece aracıdır.

XBOX sisteminde kimseye yasal bir hak sunulmaz, günün koşullarına ve teknik olanaklara göre değişen koşullarda destek verilir. İçerik, süre, süreklilik, ilaveler veya kayıplarla ilgili kullanıcı hiçbir hak iddia edemez. Data uydusu değişiklikleri, teknik sorunlar, bakım, hava koşulları, yenileme ve benzeri nedenlerden Sat Hood sistemiyle fazladan izlediğiniz yayınların bazıları yada tümü kesilebilir.

Sat Hood sisteminde izlenen bir kanalın sürekli kesintisiz alımı garanti edilemez. Data alım koşulları, uydu alım koşulları, yayın sisteminin teknik koşullara göre yayında anlık kesintiler olabilir.

Sat Hood sistemindeki data alımı yapılan çanağın yönü teknik sorunlarla değişebilir bu yüzden mevcut çanaklara LNB ilavesi yerine bağımsız çanak kullanımı önerilir.

Satıcı hiçbir şekilde yasal hak gibi lanse ederek Sat Hood sistemi desteğiyle (XBOX) ile izlenebilecek tek bir kanalın dahi sürekliliğini, çalışmasını, izlenmesi ile ilgili garanti veremez. Satıcı sorunlarda kullanıcı ile direk muhatap olmak zorunda kalacaktır. Data uydusu değişimi gerekliliği yada yazılım güncellemesi gerekliliği, data uydusu için çanak ilavesi gerekliliği ve benzeri nedenlerden, ekibiyle destek verebilecek satıcılar tercih edilmelidir.

XBOX cihazı ilk açıldığından (ilk kanal açıldığından) itibaren 1 senelik aracılık görevi yapar ve 1 sene sonunda otomatik kapanır. Bu süre sonunda kullanıcı kutuyu yenisiyle değiştirecektir. 1 Senelik garanti içerik kanallarının açılması, sürekli izlenim garantisi, düzenli alımı ve benzeri haklar ile ilgili olmayıp sadece XBOX kutusunun aktif çalışma süresi içindir.

Kutunun desteklediği uydu, kanallar ve data hizmetlerinin alınabileceği uydular teknik koşullar nedeniyle kutu satın alınan gün itibariyle değişebileceğinden günlük olarak alınabilir.

XBOX kutusu hiçbir şekilde uydu alıcısı ile ilgili olmayıp içerik değişimi, kesintiler, içerik konuları ve benzeri sebeplerden İADE EDİLEMEZ. Sadece mekanik garantisi vardır ve tamir imkanı mevcuttur.

XBOX kutusu DiSEqC veya benzeri anahtarlama yada bölücülerle kullanılamaz. XBOX’a gelen anten kablosu bağımsız çekilmelidir. Merkezi sistemlerde kullanımda mutlaka Sat Hood sisteminin çanağından gelen ilave kablo direk olarak çekilmelidir.

Data alımında kullanılmak üzere kurulan Çanak, LNB ve Kablo X-BOX kutusuna ilaveten alınır. X-BOX ile ilgili sorunlarda iade edilemez. Gerek malzeme gerekse montaj ücreti geri istenemez. Başka bir uyduya yönlendirilerek izlenebilecek kanallar imkanıyla değerlendirilir.

Sat Hood sistemi direk satıcıdan alınarak kendi başınıza monte ederek izleyebileceğiniz bir sistem değildir. Uydu sisteminiz yoksa yeni bir sistemde kurulması zaten seçeneklerle size kurucu tarafından sunulur. Mevcut sisteminizde kullanmak için ise, mutlaka uzman biri tarafından sisteminizin uygunluğu tespit edilmelidir.

Sistemin genel çalışma prensibi arka bölümdedir. Sistemin içeriği, değişiklikler, ve benzeri gelişmeler internet üzerinden takip edilebilir. Kullanıcı hiçbir şekilde içerik ve sorunlar için Sat Hood sistemini birlikte kullandığı uydu alıcısı marka garanti ve servis sağlayıcısını arayamaz, sorunlarda servis ve garanti talep edemez. Montajı yapan satıcı kendisine bilgi verebilecektir.

Bu açıklama XBOX kutusu kullanımından önce mutlaka kullanıcıya okutulmalı ve onayı alınmalıdır. Kullanıcı hiçbir şekilde kutunun içeriğiyle ilgili garantili izlenim hakkına sahipmiş gibi bilgilendirilemez.

X-Box ile Uydu Alıcısı Bağlantı Şeması

Data Uyduları : 53 Doğu - 40 Doğu - 33 Doğu -21,6 Doğu Bu dört uydudan birinden data sinyalini almanız yeterlidir.

Next YE-17500 SERİSİ Uydu Alıcıları İçin
Genel AYARLAR

NOT:Örnekleme olarak Next YE-17500 FTA cihazı seçilmiştir.Diğer Next YE-17500CX serisinde emu(XCAS/SAT/OFF) açma sistemi mantık olarak aynı şekilde olduğundan diğerleri için örnek sayfa hazırlanmamıştır.Diğer serilerede dikkatlice okuyarak kolaylıkla uygulayacağınızı umuyorum.Saygılar.

- Data uydusundan gelen sinyali kontrol edin, bu sinyal çok önemlidir bu yüzden çanak ayarı iyi olmalı ve kaliteli ekipmanlar kullanılmalıdır.
- Yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak cihazınız ile X-Box’ı bağlayın.
- Cihazınıza sitemizde verilen en son yazılımı yükleyin.
- Cihazınızın kumandası ile Menü > Tercihler bölümüne girin.- Lisan seçiminde Türkçe OKEY tuşlayın.Kumandanızdan Kırmızı tuşa basarak kaydedin.Ardından kumandanızdan 2820 tuşlayın.

-Kumandanızdan kırmızı tuşa basarak kaydedin.
 
- Kod düzenleme sayfası açılacaktır.Buradan Emu(XCAM/SAT) seçebilirsiniz.


Tabiiki biz burada SAT seçimi yapacağız.


SAT seçimi yapıldıktan sonra  Kırmızı tuş ile kaydediyoruz.SAT seçimi yapıldıktan sonra DATA sinyalinin alınacağı uydunun seçimine geliyor sıra
Menuden Tercihler kısmında iken 2821 kodluyoruzSes tuşları vasıtasıyla
-53 Doğu
-40 Doğu
-33 Doğu
-21,6 Doğu
uydularından birini daha doğrusu en kuvvetli data sinyalini aldığınız uyduyu seçip kaydediyoruz.


ÖRNEK:21,6 Doğu EutelsatW6 seçilmişÖRNEK:21,6 Doğu EutelsatW6 seçilmişSeçimi yapılan DATA uydusunun kayıt işlemi bittikten sonra Exit ile işlem menulerinden çıkıyoruz.
Normal yayın seyir modunda seyretmek istediğimiz kanal seçimini yapıyoruz.
Tabiiki buradaki yayın açılma kriteri SATHOOD tarafından yayını izlenebilen kanallardır.
-Açılan yayınlardan bir örnek-Açılan yayınlardan bir örnek-Açılan yayınlardan bir örnek- İyi seyirler.


Okunma Sayısı : 10738

 
ANA SAYFA | HABERLER | YAZILIM - SOFTWARE | GÜNCEL FREKANSLAR | GÜNCEL KEYLER | ONLİNE SATIŞ | İLETİŞİM
Tüm Hakkı Saklıdır © 2009 - Bu Site aittir.
Web Tasarım:Vizly.Com